Ogólne

Cały rok z Ursusem

Chociaż wśród kupowanych obecnie traktorów przeważają takie marki jak New Holland, John Deere, Kubota, Zetor, Claas lub Deutz Fahr, a Ursus już dawno stracił pozycję niekwestionowanego lidera na rynku, to ciągniki rolnicze Ursus nadal wiernie służą w polskich gospodarstwach rolnych. Pomimo wielu lat intensywnej eksploatacji i przestarzałej technologii, rolnicy z powodzeniem wykorzystują swoje C-330 lub C-360 pamiętające schyłkowe lata socjalizmu. Oczywiście, są także modele nowsze, np. Ursus 11024, ale nie dorównują tym starym modelom pod względem wielkości produkcji i popularności.

Zadbany ciągnik dłużej służy

Nie ma niczego nowego w stwierdzeniu, że zadbane narzędzia i maszyny rolnicze to podstawa skutecznego ich wykorzystania przez długi czas. Dotyczy to w szczególności ciągników rolniczych Ursus, które w trakcie eksploatacji są narażone na ekstremalne obciążenia, wpływ czynników atmosferycznych takich jak temperatura, opady, wilgotność powietrza i wiatr. Do tego dochodzi jeszcze duże zapylenie i zanieczyszczenia związane z jazdą po nieutwardzonej powierzchni. Ważne jest także miejsce, w którym ciągnik stoi po wykonaniu prac polowych. Regularne czyszczenie i konserwacja oraz troska o wymianę zużytych części do traktorów na nowe wpływa na zwiększenie żywotności ciągnika.

Przeglądy i naprawy

Każdy okres przerwy w pracach polowych to okazja do dokonania niezbędnych przeglądów, napraw i zabiegów konserwacyjnych. Regularna kontrola układu napędowego, filtrów, płynów eksploatacyjnych itp. sprawi, że unikniemy przykrych niespodzianek przy wyruszeniu do prac polowych. Ciągniki rolnicze Ursus, tak jak wszystkie maszyny, wymagają troski o zabezpieczenia antykorozyjne. Warto takie zabiegi przeprowadzić przed sezonem zimowym. W przypadku awarii lub widocznego zużycia się wysłużonych elementów konieczna jest ich wymiana. Zaopatrzenie w części do ciągników nie powinno dezorganizować pracy rolnika i być dla niego kłopotliwe.

Gdzie kupić części do Ursusa?

Na rynku jest wiele podmiotów oferujących części rolnicze. Są to sklepy stacjonarne i sklepy internetowe oraz indywidualni, najczęściej okazjonalni sprzedawcy. Wraz z postępem technologicznym coraz chętniej korzystamy z Internetu do wszelkiego rodzaju zakupów. Części do maszyn rolniczych można znaleźć w popularnych serwisach sprzedażowych. Są to zarówno części nowe, jak i używane. Kupując części rolnicze Ursus od nieznanego dostawcy, nie mamy pewności, czy będą one na pewno odpowiednie do modelu i serii produkcyjnej naszego ciągnika. Poza deklaracją sprzedawcy nie ma także żadnej gwarancji jakości tych części. Godne polecenie jest skorzystanie z okazji, jaką daje wyspecjalizowany internetowy sklep rolniczy, który zapewnia tanie zamienniki części do popularnych modeli Ursusa, nawet tych, których produkcja zakończyła się ponad dwadzieścia lat temu. 

sklep rolniczy

Kupując części do maszyn rolniczych w sklepie internetowym, mamy pewność, że pochodzą one od wypróbowanych dostawców i jakością nie odbiegają od części oryginalnych. Zakup w rolniczym sklepie internetowym jest bardzo wygodny, można to zrobić w czasie wolnym od prac polowych. Sklepy zapewniają gwarancję na zakupiony towar i szybkie terminy realizacji zamówień.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close