Ogólne

Fortschritt – garść informacji o jednej z największych marek produkujących sprzęt rolniczy

Pomimo, że kombinat Fortschritt Landmaschinen już dawno nie istnieje, to maszyny tej marki do tej pory jeżdżą po polach i służą rolnikom. Co więcej mają się bardzo dobrze, cieszą się dużą popularnością i dają wiele możliwości. Na rynku pojawiają się jednak coraz nowsze konstrukcje. Czy marka Fortschritt nie zostanie z niego wyparta?

Historia marki Fortschritt 

Mówiąc o tak znanym producencie nie sposób zignorować jego historii. Początki producenta maszyn rolniczych datuje się na początek lat 50. XX wieku. Wtedy 5 spółek ze wschodniej Saksonii postanowiło wspólnie połączyć siły. Zajmowały się produkcją urządzeń i części mechanicznych, głównie maszyn rolniczych, urządzeń służących do obrabiania drewna oraz sprzętu budowlanego. W latach 60. firma została największym producentem maszyn rolniczych w NRD i zaczęła eksportować swoje produkty do innych państw demokracji ludowej: Polski, Czechosłowacji, Węgier i innych krajów. Po przemianach ustrojowych kombinat Fortschritt został sprywatyzowany (czerwiec 1994) – część została sprzedana do firm Carl Mengele Maschinenfabrik (52% udziałów), a pozostałość do firmy Bidell/Mengele. W swojej długiej historii Fortschritt zdołał się dorobić takich maszyn, jak kombajny zbożowe, sieczkarnie, pługi, prasy do słomy oraz najbardziej znane ciągniki. 

Czym wyróżniają się maszyny rolnicze Fortschritt? 

Urządzenia i maszyny marki Fortschritt charakteryzują się doskonałym stosunkiem ceny do mocy. Wydając nawet niewielkie pieniądze można dostać bardzo konkurencyjny produkt, który sprawdzi się w ciężkich warunkach. Traktor od niemieckiego producenta posiada duże zdolności uciągu – jest w stanie wyrwać masywne drzewo z korzeniami. Potrafi także holować sprzęt rolniczy innego typu. Jest przy tym dosyć oszczędny – pali około 10 litrów paliwa w czasie jednej godziny pracy. Jego zalety są doceniane przez gospodarzy, którzy chętnie korzystają z niego podczas intensywnych żniw. Ciągniki są bardzo komfortowe, kabina została wzbogacona o system nawiewu, który sprawdza się podczas gorących upałów. Jest to szczególnie ważne w warunkach dużego zapylenia i kurzenia. Ciśnienie wewnątrz kabiny usuwa niepotrzebne drobiny i zapobiega przedostawaniu się pyłu do środka. Kolejną mocną stroną Fortschritta jest wyjątkowy układ hydrauliczny, który działa bez zarzutu.  

Gdzie można znaleźć najlepsze części do maszyn rolniczych? 

Ze względu na dużą popularność sprzętu, bardzo łatwo jest znaleźć części zamienne do maszyn Fortschritt. Niezależnie, czy są to części do kombajnu do zielonki, czy inne części rolnicze to nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich podzespołów. Można je kupić w niejednym sklepie rolniczym online w bardzo atrakcyjnej cenie. W Polsce działa kilka firm, które cały czas produkują części zamienne do maszyn niemieckiego giganta. W jakości niczym nie ustępują oryginalnym elementom. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nawet posiadając starszy model można bez obaw kupować nowe części zamienne. Maszyna będzie pracować sprawnie i cieszyć dużą wydajnością. Fortschritt to przede wszystkim prosta obsługa, niezawodność i zaufanie do marki.  

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close