Jesień

Jak dbać o kombajn Bizon?

Koniec żniw to idealny czas na to, by odpowiednio przygotować kombajn do przyszłego sezonu. Po okresie intensywnych prac niektóre elementy mogą być uszkodzone do tego stopnia, że niezbędna jest ich wymiana. Warto wówczas sięgnąć po dobrej jakości części do Bizona, które pozwolą zadbać o dobry stan techniczny maszyny. 

Dokładny przegląd wszystkich części Bizona

Przegląd kombajnu po okresie intensywnego użytkowania jest czymś, co dla wielu rolników jest sprawą oczywistą. Nie wszyscy jednak podchodzą do tego z odpowiednim zaangażowaniem. Powodów takiego postępowania jest wiele, ale głównym argumentem jest zwykle brak czasu. Jednak warto poświęcić kilka godzin na wykonanie starannego przeglądu kombajnu. Wszystkie części do Bizona Z056 są równie ważne i muszą gwarantować nienaganną sprawność. Ewentualna wymiana wadliwie działających bądź nadmiernie zużytych komponentów to konieczność i pewność wydajnej, bezpiecznej pracy w następnym sezonie.

Nie warto lekceważyć dokładnego przeglądu również z czysto finansowych względów. Zaniedbania przy przeglądzie każdej, nawet najdrobniejszej części do Bizona może powodować większe uszkodzenia. W efekcie zbyt późnej wymiany nawet najdrobniejszych części do kombajnu Bizon, takich jak np. uszczelki czy panewki, może dojść do unieruchomienia ważnych mechanizmów kombajnu lub konieczności przeprowadzenia remontu generalnego silnika bądź skrzyni biegów. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto sprawdzić z dużą starannością te elementy, jakie często ulegają uszkodzeniom w trakcie prac w sezonie żniw. 

Niezbędne części do Bizona Z058

Każdy użytkownik kombajnu Bizon zna doskonale wszystkie jego słabe strony, czyli elementy najczęściej domagające się wymiany. Osie w skrzyni biegów, panewki podajników, łańcuch podajnika to kilka z takich części do Bizona, które należy wymieniać regularnie, dbając o własne bezpieczeństwo, wydajność pracy i niskie koszty remontu. W przypadku zaniechania regularnego sprawdzania stanu technicznego tych drobnych części do kombajnu Bizon skutki mogą okazać się o naprawdę poważne. 

Nie wolno również zapominać tych komponentach, które muszą być regularnie wymieniane, niezależnie od tego, czy doszło do ich awarii, czy też nie. Zaliczamy do nich przede wszystkim zestaw filtrów. Filtry paliwa i filtry powietrza niespełniające swojej funkcji z powodu złego stanu technicznego, bywają częstą przyczyną przestojów, na które nie można sobie pozwolić w gorącym okresie żniw.

Jakie części do Bizona warto kupić przed sezonem?

Zapobiegliwi rolnicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że niezbędne elementy wyposażenia kombajnu najlepiej jest kompletować na wiele miesięcy przed sezonem intensywnej pracy. W ten prosty sposób, zamawiając części do Bizona Z058 tuż po zakończeniu prac polowych, zyskują pewność kupienia wszelkich niezbędnych im do napraw elementów. W środku sezonu nie zawsze może być to możliwe, dlatego warto już po zakończeniu żniw rozpocząć kompletowanie niezbędnych części zamiennych do Bizona w sklepie rolniczym zajmującym się sprzedażą wysokiej jakości części. 

Pokaż więcej
Close