Jesień

Do jakich prac można wykorzystać Ursusa jesienią?

Osoby niezwiązane z rolnictwem często sądzą, że jesień to okres gdy w gospodarstwach nie ma zbyt wiele rzeczy do zrobienia. Okazuje się to jednak całkowicie błędnym myśleniem. W tym okresie roku prace na polach są równie intensywne, jak wiosną i latem. Wszystko po to, by przygotować glebę do zimy, a także przeprowadzić wysiew zbóż ozimych. Ten czas jest wyjątkowo intensywny dla ciągników rolniczych, z uwagi na trudne warunki pracy przy orce głębokiej, którą wykonuje się na przełomie września i października. Warto więc utrzymywać je zawsze w pełnej gotowości.

Ursus – sprawny przed orką zimową

Po zebraniu zboża z pól, rolnicy zazwyczaj odczekują jeszcze pewien czas, po czym z początkiem jesieni (a czasem nawet z końcem lata) przeprowadzają orkę głęboką, zwaną także orką przedzimową. Jest to praca bardzo trudna dla ciągnika, mocno obciążająca wszystkie jego elementy. Dlatego bardzo ważne jest, by bezpośrednio po żniwach przeprowadzić doraźny serwis traktora. W tym celu mogą się nam przydać rozmaite części do ciągników. Ursus jest wciąż najpopularniejszą maszyną na polskich wsiach, nic więc dziwnego że mnóstwo firm nadal produkuje części zamienne do starszych modeli. Można je kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych. Zamienniki te jakością bez problemu dorównują oryginałom, które są już trudniej dostępne, a także można je dostać w atrakcyjnych cenach. Przed jesiennymi pracami warto więc wymienić między innymi elementu trójpunktowego układu zawieszenia (TUZ), ponieważ ciągnięcie pługa do orki głębokiej jest dla tego elementu wyjątkowo obciążające.

ursus c328

Wysiew oziminy – przygotuj swój sprzęt

Okres pomiędzy połową września a połową października, to w zależności od rejonu kraju, czas na wysiew zbóż ozimych, czyli takich które mają rozpocząć proces wzrostu jeszcze przed spadkiem temperatur i pierwszymi śniegami. Do takich prac również idealnie spisze się ciągnik rolniczy Ursus, a ponieważ prace z siewnikiem nie należą do ciężkich, możemy tu wykorzystać nieco słabsze maszyny, takie jak choćby model C-330, a nawet C-328 bądź C-325, jeśli wciąż posiadamy je na gospodarstwie. Nowoczesne siewniki nie obciążają silnika traktora, jednak potrafią być bardzo ciężkie, dlatego trzeba absolutnie zadbać o dobry stan podnośnika hydraulicznego. Warto więc wyposażyć się w komplet części zamiennych do Ursusa, którymi w razie potrzeby będzie można naprawić podnośnik. Są to między innymi pompy hydrauliczne, a także ich zestawy naprawcze, na których składają się elementy wewnętrzne oraz uszczelnienia.Jak więc możemy się przekonać, nawet starsze ciągniki Ursus mogą być bardzo przydatne w gospodarstwach rolnych jesienią. Wykorzystuje się je w tym okresie zwłaszcza do orki zimowej, a także wysiewu zbóż ozimych. Dlatego warto zadbać o dobry stan silnika, skrzyni biegów, a zwłaszcza TUZ-a oraz podnośnika hydraulicznego. Stosując dobrej jakości części zamienne do Ursusa zakupione w sklepie internetowym możemy być pewni, że traktor przepracuje całą jesień bez najmniejszych usterek. Dodatkowo, dzięki atrakcyjnym cenom, zaoszczędzimy środki na inne naprawy i bieżące wydatki.

Pokaż więcej
Close