Ogólne

Jesień to dobry czas na przegląd i konserwację maszyn rolniczych

Koniec lata to okres, w którym kończą się najcięższe prace w rolnictwie. Nadchodzi jesień, a zatem czas, w którym warto przeprowadzić przegląd maszyn rolniczych. To wymiana zużytych części i przygotowanie maszyn do zimy. Przegląd i konserwacja maszyn rolniczych w okresie jesiennym jest bardzo ważna. Dzięki temu uniknąć można poważnych awarii maszyn rozpoczynając kolejny sezon prac w gospodarstwie.

Przegląd i konserwacja maszyn rolniczych

Jak wspomniano, jesienny przegląd i konserwacja maszyn rolniczych jest niezwykle ważne. Ma to bowiem bezpośredni wpływ na żywotność maszyn i ich sprawne działanie przez długie lata. Każda awaria w sezonie oznacza ogromne kłopoty. To przede wszystkim przestoje w pracy oraz dodatkowe koszty związane z naprawą. Lepiej takich niespodzianek uniknąć. Najlepszym na to sposobem jest sprawdzenie stanu technicznego zaraz po zakończeniu sezonu. Przegląd maszyn, naprawa usterek i wymiana zużytych części jeszcze przed zimną zapewni, że wszystkie maszyny rolnicze na wiosnę będą pracować bez zarzutu. To niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku ciągników, bez których wykonanie wielu prac jest po prostu niemożliwe.

Zakres przeglądu

Przegląd maszyn rolniczych obejmuje sprawdzenie bardzo wielu elementów. Dotyczy to przede wszystkim dużych maszyn, takich jak ciągniki i traktory. Przegląd obejmować powinien sprawdzenie takich elementów jak silnik, układ kierowniczy, układ zawieszenia, układ hamulcowy, obwody hydrauliczne oraz wszelkie złącza. Te podzespoły czy części, które uległy awarii należy koniecznie naprawić. Jeśli naprawa będzie niemożliwa wówczas uszkodzoną część należy wymienić. Ważne jeden, aby były do części dobrej jakości. Przykładem mogą być części rolnicze Agtech. Dzięki temu można mieć pewność, że posłużą przez długi czas. Naprawy i wymiany części do nie wszystko. Nie można zapomnieć także o odpowiednim przygotowaniu ciągnika do okresu zimowego. Konieczna jest tu choćby wymiana oleju silnikowego. W innym wypadku ciągnik zimną narażony będzie na korozję. Dokonując przeglądu i konserwacji ciągnika nie powinno zapomnieć się także o filtrach oraz olejach przekładniowych. Na koniec wspomnieć koniecznie trzeba jeszcze o elektryce. Sprawdzenie ich stanu i ewentualne naprawy przed zimą to niemal obowiązek. W innym wypadku wiosną można pojawić się problem z uruchomieniem ciągnika.

Jesień to dobry czas na przegląd i konserwację maszyn rolniczych

Zakup części

Jesienny przegląd ciągnika i konserwacja często łączy się z koniecznością wymiany zużytych części na nowe. Jesień to bardzo dobry okres na ich zakup. W tym czasie wielu producentów oraz sklepów rolniczych oferuje swoim klientom atrakcyjne promocje i rabaty na zakup części. Dotyczy to zarówno części nowych, jak i używanych. A także oryginalnych i zamienników. Warto zatem właśnie w tym okresie rozejrzeć się za ciekawymi i atrakcyjnymi ofertami zakupu części do maszyn rolniczych. Przypomnieć jednak trzeba, aby zawsze były to części dobrej jakości. Na przykład od Agtech. Cena nigdy nie może być jedynym kryterium przy zakupie części do ciągników i innych maszyn rolniczych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close