Ogólne

Poznaj ciągnik Władimirec T25

Władimirec T25 jest ciągnikiem rolniczym, który pozwala cofnąć się do przeszłości, cofnąć się do czasów PRL. Jego produkcja zakończyła się już kilkadziesiąt lat temu, ale nadal nie brakuje dobrze zachowanych modeli w użyciu. Tego typu pojazd można spotkać przede wszystkim w małych gospodarstwach rolnych, w których dobrze spełnia swoje zadanie. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem części zamiennych do tego modelu ciągnika, a ich cena jest bardzo przystępna. Warto poznać szereg innych zalet, którymi wyróżnia się Władimirec T25.

Co warto wiedzieć o ciągniku Władimirec T25?

Początki ciągnika Władimirec T25 przypadają na XX wiek, pojawił się w roku 1972, a jego produkcja miała miejsce w ZSRR. Szybko pojawił się takżę w Polsce, stając się konkurencyjnym pojazdem rolniczym dla Ursusa C330. Wiele kolejnych ciągników powstawało już w prywatnych zakładach polskich, po tym jak sprowadzono do kraju niezbędne podzespoły. Pojazd napędzał silnik z dwoma cylindrami, jego pojemność wynosiła 2077 cm3. Powstało kilka wersji Władimireca T25, różniły się między innymi mocą jednostki napędowej, od 25 do 31 KM. Niezmienna była liczba biegów, a mianowicie osiem od frontu i sześć w tylnej części.

Na korzyść T25 przemawiało relatywnie nieduże zużycie paliwa, był on zasilany olejem napędowym. Nawet w przypadku intensywnej eksploatacji można było liczyć na spalanie nie więcej niż dwóch litrów paliwa na godzinę. We Władimircu T25 zastosowano wentylator osiowy z paskiem klinowym, dzięki któremu możliwe stało się chłodzenie wymuszone powietrzem. Mógł on uzyskiwać prędkość do maksymalnie 26,9 kilometrów na godzinę, a jego udźwig wynosił do 600 kilogramów. Pojazdy miały nawet układ pneumatyczny, co zwiększało ich funkcjonalność.

Co przemawia za tym, aby wybrać ciągnik Władimirec T25?

Władimirec T25 ma wiele zalet, za jego wybraniem przemawia to, że pomimo zakończenia produkcji wiele lat temu nadal można z łatwością dostać wszystkie części zamienne, a ich zakup nie wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Jest to świetne rozwiązanie do małego gospodarstwa rolnego, wygodnie się nim jeździ między innymi dzięki amortyzowanemu fotelowi. Ma to szczególne znaczenie przy długotrwałej pracy, pozwala na przybranie prawidłowej pozycji ciała.

Pojazd wyposażono w ogrzewanie i dmuchawę nawiewu powietrza, nie brakuje także rozwiązań wewnątrz kabiny absorbujących hałasy. Nie trzeba martwić się tym, że ciągnik zawiedzie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, bo zapala bezproblemowo nawet w mroźne dni, gdy termometr wskazuje na -20 stopni Celsjusza. Relatywnie prosta konstrukcja pojazdu sprawia, że jego ewentualna naprawa również nie sprawia większych trudności.

Kup części do zamienne do ciągnika Władimirec T-25 wklepie Zenox.pl: https://www.zenox.pl/productlist/Pojazdy-rolnicze/T-25

Podsumowując, do największych zalet ciągnika Władimirec T25 zalicza się: przystępną cenę, łatwy dostęp do części zamiennych, bezproblemową naprawę, wytrzymały silnik, dużą liczbę biegów, niewielkie zużycie paliwa, wygodny fotel z dobrą amortyzacją, elektryczną wentylację, brak problemów z zapłonem nawet przy ujemnych temperaturach.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close