Zima

Traktor z odśnieżarką – wygodny sposób na odśnieżanie

Ciągniki to bardzo wszechstronne maszyny rolnicze. Doskonale sprawdzają się nie tylko w rolnictwie, ale również są bardzo przydatne w wielu innych dziedzinach działalności i codziennego życia. Mogą służyć do transportu, nadają się do prac leśnych, pomagają w sadach. Stosowane są też w przemyśle, budownictwie i gospodarce komunalnej – choćby jako sprzęt do odśnieżania.

Pług lub odśnieżarka

Zaletą współczesnych ciągników jest to, że posiadają napędy na cztery koła i blokady mechanizmu różnicowego. Wyposażone są również w tylne podnośniki i wyjścia hydraulicznych pozwalające na zamontowanie do nich zamiatarki, ładowarki czołowej, posypywarki soli i piasku. Można je także wyposażyć w pług spychający śnieg na boki, czy też bardziej zaawansowaną odśnieżarkę, która będzie wyrzucała go na większą odległość.

Poza tym wiele firm produkujących traktory ma także w swojej ofercie kompaktowe ciągniki. Są one mniejsze i lżejsze, ale tak samo funkcjonalne jak większy sprzęt. Dlatego mogą one pracować na małych powierzchniach i w miejscach o niskiej nośności. Takimi kompaktowymi ciągnikami łatwiej się również manewruje.

Przydadzą się łańcuchy

Te wszystkie cechy są bardzo przydatne właśnie zimą. Gdy ciągniki muszą pracować w trudno dostępnym, z powodu małych powierzchni, terenie. Lub jest on po zmianach pogody tak podmokły, że wjazd ciężkich maszyn nie jest możliwy, ponieważ może dojść do unieruchomienia sprzętu o dużej wadze. Poza tym, gdy trzeba odśnieżyć jakąś węższą uliczkę lub alejkę, nie zawsze będzie nadawała się do tego duża maszyna.

Gdy traktor służy do zimowego odśnieżania warto zaopatrzyć się w łańcuchy śniegowe, kupić prostownik lub kable rozruchowe do ciągnika. Przydadzą się również łopaty do śniegu. Nie zaszkodzi też przeprowadzić przeglądu eksploatacyjnego. Wymienić olej, płyny, skontrolować stan akumulatora do ciągnika.

Traktor z odśnieżarką - wygodny sposób na odśnieżanie

Wygoda i oszczędność

Aby to wszystko nie zrujnowało portfela, trzeba sprawdzić, gdzie można kupić akcesoria i części do traktora jak najtaniej. W firmowych sklepach lub autoryzowanych stacjach obsługi będą one bardzo drogie. Na pewno mniej dotkliwe dla kieszeni będzie zainteresowanie tym, co posiada w swoich magazynach internetowy sklep rolniczy. Na jego “półkach” jest  zawsze do wyboru bogata gama akcesoriów, części do ciągników i dodatkowych urządzeń, w które można je wyposażyć. Nie brakuje też części do pługów śnieżnych. Taki sklep rolniczy zapewnia także części do wielu maszyn rolniczych produkowanych nie tylko ostatnio, ale i wiele lat temu.

Internetowy sklep rolniczy jest tańszy od stacjonarnego również dlatego, że posiada szeroki wybór tak zwanych zamienników. To części do ciągników i maszyn rolniczych, które nie są sygnowane marką danego sprzętu, ale produkują je inne wyspecjalizowane zakłady. Natomiast trwałość i jakość takich zamienników nie odbiega od tych oryginalnych. A cena jest o wiele niższa.Korzystanie z usług internetowego sklepu rolniczego jest też bardzo wygodne. Aby coś kupić nie trzeba opuszczać domu, a zamówiony towar zawsze zostanie dostarczony pod wskazany adres. I można go zwrócić bez specjalnych komplikacji.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close