Lato

Kosa spalinowa – latem przydatna w rolnictwie

Wiosną i latem często przeprowadza się różne prace związane z przycinaniem trawy. Kosiarka jednak nie wszędzie dojedzie, ponadto nadaje się ona do skoszenia jedynie równych terenów. Dlatego podczas koszenia bardziej wymagających miejsc warto skorzystać z kosy spalinowej. Świetnie radzi ona sobie z wszelkimi zaroślami i miejscami niedostępnymi. 

Modele kosy spalinowej

Na rynku dostępne są różne maszyny ogrodnicze takie jak kosy spalinowe. Z uwagi na to, że dostępne jest wiele typów urządzeń ich wybór powinien być dobrze przemyślany. Poszczególne modele różnią się między sobą np. zastosowaniem. Najpopularniejsze kosy są stosunkowo lekkie i pozwalają pracować pod właściwym kątem w miejscach naprawdę trudno dostępnych. Niejeden internetowy sklep rolniczy oferuje także bardziej solidne kosy, które z pewnością poradzą sobie w każdych warunkach. 

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem kosy spalinowej?

Decydując się na zakup kosy spalinowej trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim znaczenie ma moc silnika. Im jest ona większa tym możemy dłużej pracować urządzenie bez robienia przerw. Warto także sprawdzić, w którym punkcie rozprowadzającym części do maszyn rolniczych można dostać części do danego modelu. 

Bardzo ważna jest także średnica cięcia oraz szerokość koszenia. Im jest ona większa tym w szybszym tempie można się będzie uporać z zarośniętym trawnikiem. Jednak warto pamiętać, że im większa średnica podkaszarki tym mamy mniejsze możliwości manewrowania podczas koszenia. 

Wybierając kosę spalinową duże znaczenie mają nie tylko dane techniczne i jej możliwości, ale także regulowanie rękojeści. Warto wybrać modele, które pozwalają na regulowanie drążka do swojego wzrostu. Pozwoli to na bardziej komfortową pracę. Tak samo jak ciężar urządzenia. Im więcej ono waży, tym praca może się okazać trudniejsza i mniej wygodna, a także bardziej męcząca. 

Warto też sprawdzić rodzaj silnika, który ma dana kosa. Jeżeli to silnik dwusuwowy, aby go uruchomić konieczne będzie wlanie odpowiedniej mieszanki benzyny i oleju, z kolei w przypadku silnika czterosuwowego, wystarczy zastosowanie oleju napędowego. Takie urządzenie generuje też mniej hałasu i spalin. 

Kosa spalinowa - latem przydatna w rolnictwie

Poszczególne kosy spalinowe mogą być uruchamiane na dwa sposoby. Elektrycznie, kiedy do uruchomienia wystarczy tylko wciśnięcie odpowiedniego guzika i z linką, gdzie konieczne jest gwałtowne szarpnięcie czasem nawet kilka razy. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni model kosy spalinowej, aby z łatwością dbać o dobry stan swojego trawnika. Kosa spalinowa z pewnością poradzi sobie tam, gdzie nie dotrze zwyczajna kosiarka. Jest to bardzo dobre rozwiązanie warte uwagi. Ponadto dobrze jest także nabyć akcesoria do kosy spalinowej jak np. maska ochronna, trymer, dodatkowe tarcze, szelki ułatwiające pracę, zbiornik w którym można sporządzić mieszankę olejową, a także dodatkowe żyłki tnące. Tego typu urządzania wraz z całym zestawem dodatków jest dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w internetowych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close