Zima

Nie tylko mechaniczne odśnieżanie, czyli łopata do śniegu też się przyda

Okres zimowy w Polsce od kilku lat zmienia się radykalnie. W zależności od pogody i temperatury, panujących na dworze dostosowujemy się do warunków. Cykliczne opady śniegu od późnej jesieni aż do zimy szczególnie zauważalne są w południowej części kraju, na terenach górskich. Zanim jednak śnieg spadnie, warto zapatrzyć się w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu odśnieżanie będzie sprawną czynnością. Wiele osób zamieszkujących domki wolnostojące, doświadczyło podczas okresu zimowego poranków, gdzie chcąc wyjść z domu lub wyjechać samochodem z garażu, okazuje się, że jesteśmy zasypani i nie jesteśmy w stanie wydostać się bez uprzedniego odśnieżenia. Wówczas wkracza do akcji nasz sprzęt. Na rynku znajdziemy szereg różnych łopat do śniegu.

Plastikowa, aluminiowa czy metalowa? Na jaką łopatę do śniegu warto się zdecydować? 

Najtańszą opcją, na którą decyduje się wiele osób, to łopata do śniegu z plastikową szuflą. Ten rodzaj sprawdzi się na przykład dla kobiet lub dla dzieci, które również czasem chcą pomóc w odśnieżaniu podjazdu. Na jej korzyść przemawia przede wszystkim lekkość materiału, z jakiego została wykonana, przez co łatwiej i sprawniej jest operować tego rodzaju łopatą osobom o skromniejszej posturze. Popularnym rozwiązaniem jest zakup łopaty z aluminiowym okuciem. Uchroni to przed rdzą i nasza szpachla do śniegu posłuży przez kilka lat. Jeśli zaś chodzi o usuwanie ciężkiego śniegu, to warto mieć na uwadze fakt, że plastikowa łopata może nie okazać się wystarczająca. Dlatego też pomocna będzie szpachla do śniegu metalowa. W tym przypadku jednak dla kobiet może okazać się mniej poręczna i skuteczna.

Jaki trzonek do łopaty wybrać? 

Ważnym elementem doboru łopaty jest także trzonek, za który będziemy trzymać nasz sprzęt podczas odśnieżania. Tutaj bardzo często możemy spotkać się z tym, że jest on drewniany lub pokryty warstwą aluminium. W obu przypadkach, a szczególnie przy pokryciu aluminiowym czy metalowym, należy pamiętać, aby do pracy przy odśnieżaniu zakładać na ręce rękawice ochronne. Dzięki temu nie będziemy musieli zmagać się z odmrożeniami, ranami spowodowanymi niską temperaturą, czy bliznami po pracy z łopatą.

zima

Zakupy przed okresem zimowym. Gdzie warto zaopatrywać się w sprzęt?

Warto pamiętać także o tym, by zrobić zakupy jeszcze przed sezonem, tak byśmy później nie musieli martwić się tym, że nie mamy czym odśnieżyć naszego podwórka. Dlatego też warto mieć na uwadze rolnicze sklepy internetowe, w których bez problemu dostaniemy wszystko, co jest nam niezbędne. Za pomocą kilku kliknięć zamówimy nową łopatę, dopasowaną do naszych potrzeb i oczekiwań. Ważnym elementem podczas wyboru łopaty jest także cena. Sprzęty w internetowych sklepach rolniczych są bardzo atrakcyjne w stosunku do cen produktów dostępnych w sklepach stacjonarnych. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy cenią sobie czas i możliwości technologiczne.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close