Zima

Przygotuj ciągnik na nadchodzące, wiosenne zadania

Zima to czas odpoczynku dla rolników, a także dla wszelkich maszyn potrzebnych w gospodarstwie. W tym okresie jest o wiele mniej do zrobienia i nadrzędnym zadaniem jest po prostu odpowiednie przygotowanie się do nowego sezonu. Dlatego, kiedy tylko zima zmierza ku końcowi warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie ciągnika do nadchodzącego, wiosennego sezonu. 

O czym należy pamiętać przygotowując ciągnik do wiosny? 

Ciągnik rolniczy to najważniejsza maszyna rolnicza w każdym gospodarstwie. Jest on potrzebny do wykonywania wielu prac rolniczych. Przede wszystkim ciągnik wykorzystuje się przy orce, wysiewach, zbiorach, a także przy rozrzucaniu obornika. Zależnie od zapotrzebowania do ciągnika można dopiąć wybrane podzespoły, które są przydatne podczas poszczególnych prac w polu. 

Jednak, aby cieszyć się bezpieczną i efektywną pracą w nowym sezonie, konieczne jest zadbanie o odpowiednie przygotowanie ciągnika przed rozpoczęciem nowego sezonu. Jednym z najważniejszych zadań, o którym rolnik powinien pamiętać przed wiosną, jest uzupełnienie poziomu oleju i sprawdzenie stanu poszczególnych filtrów. Wszelkie elementy muszą być odpowiednio przygotowane i zadbane. W razie potrzeby warto odwiedzić internetowy sklep rolniczy, w jego ofercie znajdują się wszelkie potrzebne produkty, a także części do ciągników

Przed rozpoczęciem wiosny, warto też dokładnie sprawdzić stan układu klimatyzacji. Z pewnością wraz z rozpoczęciem sezonu, rolnika czeka wiele pracy w polu, dlatego niezwykle ważne jest zadbanie o komfort obsługiwania maszyny rolniczej

Przygotuj ciągnik na nadchodzące, wiosenne zadania

Inne obowiązki rolnika 

Kolejnym ważnym elementem, o którym powinno się pamiętać przed rozpoczęciem wiosny, jest sprawdzenie, czy nie doszło do żadnych wycieków czy usterek. Obowiązkowo należy sprawdzić w jakim stanie są hamulce, akumulator, a także opony. Nieprawidłowo działająca maszyna będzie stwarzała niepotrzebne zagrożenie, a także utrudni pracę. 

O wszelkie kwestie związane z serwisowaniem można zadbać samodzielnie lub skorzystać z usług oferowanych przez profesjonalny serwis. Do mechanika bardzo często trafiają zaniedbane pojazdy i maszyny, które nie były odpowiednio przechowywane i konserwowane przez zimę. Ich naprawa zwykle wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego, aby tego uniknąć warto wyeliminować problemy już w początkowej ich fazie, kiedy nie są jeszcze zbyt zaawansowane. Bardzo ważne jest przygotowanie ciągnika przed rozpoczęciem prac, ponieważ niesprawna maszyna może ulec jeszcze większemu zniszczeniu. 

Każdy rolnik powinien pamiętać o tym, że praca w rolnictwie jest niezwykle intensywna i wymagająca. Dlatego tym bardziej ważne jest odpowiednie przygotowanie się do sezonu. Ciągniki są wykorzystywane niemal każdego dnia, w bardzo różnych i nieraz niezwykle trudnych warunkach. Trzeba o nie dbać i świadomie podchodzić do ich używania, aby nie narazić się na żadne problemy i trudności. Zła eksploatacja ciągnika może doprowadzić do późniejszych przymusowych zastojów w pracy.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close